Adrian Sikora: Ak som v Bratislave, chodím len do LOVE 4 TENNIS

Adrian Sikora: Ak som v Bratislave, chodím len do LOVE 4 TENNIS

Adrian Sikora má už dva týždne nového trénera, ktorý by mu mal pomôcť napredovať. V septembrovom rozhovore pre web love4tennis.sk prezradil, kto je jeho koučom, aké má rebríčkové plány a aké mal v minulosti skúsenosti s trénovaním v Akadémii LOVE 4 TENNIS.
Nedávno ste vybojovali titul na turnaji Futures v Rakúsku, predtým ste boli vo finále v Trnave. Čím to je, že sa vám v poslednom období natoľko darí?
Je za tým tvrdá práca, tréningy, psychická príprava a potom motivácia dostať sa vyššie. Keď človek maká a podarí sa mu nejaký jednotlivý úspech, nakopne ho to. Potom pred sebou vidí ešte vyššie ciele. Ja mám teraz pred sebou to, aby som sa dostal do 260. miesta v rebríčku ATP a zahral si kvalifikáciu Australian Open 2014.
Donedávna ste nemali osobného trénera, ako je to teraz?
Od 1. septembra som začal spolupracovať s Jánom Bedáňom. Má veľké skúsenosti s hráčmi, ktorí boli vysoko v rebríčku. Najprv trénoval svoju dcéru Danielu, ktorá bola 16. v rebríčku WTA. Potom dostal do stovky Iva Minářa, Jana Hájeka. Venoval sa aj sestrám Plíškovým. Ja som sa prepracoval na 327. pozíciu a tam už je treba niečo viac. Rozhodol som sa, že investujem. Verím, že mi pomôže a že sa mi investícia vráti. Sme dohodnutí na neurčito.
V ktorom klube trénujete?
V I. ČLTK na Štvanici v Prahe.
Prečo práve tam?
Som tu už piaty rok. Predtým som sa nedostal do bratislavského NTC, tak som zvolil prípravu v Čechách, kde je veľa kvalitných sparingových hráčov. Nie je tu nuda, je tu komplexné zázemie.
Naposledy ste boli na turnaji v Maroku v meste Meknes, ale nestihli ste zápas štvorhry. Čo sa stalo?
Pôvodne som uprednostňoval štart na challengeroch v Banja Luke alebo Petangu. Na obidvoch som sa nevošiel do hlavnej súťaže. Volali mi, že som sa dostal do Maroka. Išiel som tam, ale mal som zlý let, meškal dve hodiny. Potom som nestihol prípoj v Barcelone. Musel som tam ostať ďalšiu noc. Následne som sa vrátil do Madridu a išiel som do Casablancy. Prišiel som večer a štvorhru som už nestihol. Druhý deň ráno som hral dvojhru, ale bol som zmorený z cestovania. Prehral som ju a za tú štvorhru som ešte dostal aj pokutu…
Najbližšie hráte challenger ARIMEX Challenger Trophy v Trnave?
Do Trnavy som sa dostal do hlavnej súťaže vďaka renkingu ako posledný z hráčov.
V minulosti ste sa pripravovali aj v Akadémii LOVE 4 TENNIS. Čo vám to dalo?
V tej dobe som bol bez trénera. Venoval sa mi Erik Csarnakovics, dalo mi to veľa, bol so mnou dennodenne. Ráno som s ním spolupracoval na určitej technicko-taktickej príprave, poobede som trénoval so sparingpartnerom. Dával mi rady, ktoré mi pomohli. Je tam špičkové zázemie, jeden deň sa cvičila joga, sú tam mentálni tréneri, fyzioterapeut, maséra i kondičný tréner.
Kedy ste sa tam pripravovali?
V lete 2012.
Zájdete tam aj teraz?
Určite, keď mám čas a som v Bratislave, idem jedine do LOVE 4 TENNIS. S ich hráčmi sa často stretávam na rôznych turnajoch.

Zdieľaj tento príspevok