Australian Open: Lackova spanilá jazda sa skončila v 3. kole

20.01.2017, 12:08 – MELBOURNE – Úspešný kvalifikant Lukáš Lacko prehral v 3. kole grandslamového Australian Open s piatym nasadeným Keiom Nišikorim z Japonska po setoch 4:6, 4:6, 4:6.

V prvom sete dokázal náš tenista držať s favoritom krok. V dlhších výmenách mal prevahu Japonec, Lukáš si zas výrazne pomáhal servisom. Za stavu 1:1 odvrátil trojicu brejkbalov, v siedmom geme pri celkovo štvrtej hrozbe straty podania už ale taký úspešný nebol. Po kvalitnom dlhom riterne súpera poslal forhend do autu. V ďalšom priebehu si svetová päťka výhodu brejku skúsene postrážila.

Do druhého dejstva vstúpil zverenec Michaela Changa brejkom. Výborne riternoval a vo výmenách nekompromisne rozhadzoval loptičky na čiary. V Melbourne začalo v tom čase pršať, nad Arénou Margaret Courtovej musela byť preto zatiahnutá strecha. Krátka prestávka nevyviedla Nišikoriho z rytmu, pokračoval po nej v dominantnom výkone. Piešťanský rodák zastavil šnúru prehratých gemov až za stavu 0:4. V závere zlepšenou hrou znížil z 1:5 na 4:5, vyrovnania sa však nedočkal.

V úvode tretieho setu sa mohol Lacko opäť spoľahnúť na svoje podanie. Vydržalo mu to ale len do stavu 2:2. Piata hra priniesla japonskému tenistovi štvrtý úspech na príjme, ktorým definitívne rozhodol. V ďalších minútach bol po svojom servise istý vo výmenách a postup si nenechal ujsť. Zverencovi Filipa Havaja nepomohol v koncovke ani aktívnejší prístup a niekoľko pekných víťazných úderov.

Štatistiky zápasu:

Pre hráča TK Kúpele Piešťany trénujúceho v bratislavskej akadémii Love 4 Tennis je postup do 3. kola vyrovnaním grandslamového maxima. Nadviazal tak na rovnaké úspechy z Australian Open 2012 a Wimbledonov 2012, 2016. Do rebríčka si pripíše 115 bodov. Z Austrálie by sa mal okamžite presunúť do Európy, na budúci týždeň je prihlásený na challenger do francúzskeho Rennes.

zdroj: tenisovysvet.sk