Csarnakovics o dvoch semifinále Morvayovej: Boli to ťažké ITF turnaje, ale Viki ich zvládla

Csarnakovics o dvoch semifinále Morvayovej: Boli to ťažké ITF turnaje, ale Viki ich zvládla

Nová členka Akadémie LOVE 4 TENNIS Viktória Morvayová (15) odohrala v máji a júni dva juniorské turnaje, najprv v Budapešti a potom v poľskom Bytome. Na oboch sa dostala do semifinále dvojhry. To ju posunulo aj na kariérne maximum v kombinovanom juniorskom rebríčku ITF – 128. miesto.

Na oboch turnajoch si Morvayová pripísala po 50 bodov do rebríčka. „Viki bola v dobrej forme, dobre pripravená. Sú to však pre ňu ťažké turnaje, stretáva sa tam aj so 17 až 18-ročnými babami. Našťastie to zvládla. Čo sa týka podujatia v Poľsku, v prvých dvoch kolách stratila dosť síl. To sa už odzrkadlilo vo štvrťfinále, kde prehrala prvý set, ale zvrátila to. Potom ešte večer hrala dlhú štvorhru, odovzdala v nej maximum. V semifinále dvojhry na druhý deň hrala jej súperka veľmi dobre, tam už nemala šancu. Keby sa stretli na turnaji skôr, bol by to iný zápas,“ povedal Csarnakovics pre www.love4tennis.sk.
Šéftréner je rád, že talentovaná tenistka zaznamenáva herný progres. „Opäť nám z tohto úspechu vyplynuli veci, na ktorých budeme pracovať. Podarilo sa nám zjednodušiť jej hru. So svojím trénerom sa doteraz zameriavali na technické detaily. Máme na čom pracovať po fyzickej stránke, kondičke. Doteraz nebola nejako preťažovaná. Ak bude disciplinovanejšia v prvých kolách a nestratí tam toľko síl, tak potom ich bude mať viac v závere turnaja. To je naša hlavná úloha. Nesmie strácať energiu na nekonštruktívne veci. Rapídne sa potom môže zlepšiť,“ myslí si kouč.
Spolupráca s jej dlhoročným trénerom Karolom Kučerom, samozrejme, pokračuje. „Je s ním odmalička, pozná ju lepšie ako ja. Mne sa ju zase podarilo vidieť teraz na turnajoch vyhrávať aj prehrávať. Riešime aj technické detaily hry,“ vysvetlil Csarnakovics.
Morvayovú teraz čaká spolu s ďalšími členmi akadémie L4T Ronym Gabašom a Pietrom Mugellim medzinárodný juniorský turnaj v Plzni druhej kategórie, ktorý sa začína 6. júla. „Ak sa Viki podarí uhrať niečo v Plzni, dá sa pomýšľať na kvalifikáciu juniorského US Open. Ale už asi nemáme v zálohe dosť turnajov, na ktorých by sa dalo ešte bodovať. Ako 15-ročná má obmedzený počet účastí,“ dodal tréner.

Bytom, Poľsko, ITF Bytom Cup, Grade 2, antuka, vonku:
Viktória MORVAYOVÁ (SVK) [6]
1. kolo: Alexandra ANGYALOSY (USA) 7-5 6-3
2. kolo: Natalia BOLTINSKAYA (RUS) 6-4 7-6(9)
Štvrťfinále: Gergana TOPALOVA (BUL) 4-6 6-3 6-1
Semifinále: Barbora MATÚŠOVÁ (SVK) 0-6 0-6
Štvorhra s: Zhuoma NI MA (CHN) [2]
1. kolo: Kamilla BARTONE (LAT) / Daria SNIGUR (UKR) 6-4 1-6 [10-3]
Štvrťfinále: Vanesa NIKOLOVOVÁ (CZE) / Šárka RICHTEROVÁ (CZE) 6-3 6-3
Semifinále: Natalia BOLTINSKAYA (RUS) [3] / Marta KOSTYUK (UKR) [3] 5-7 7-5 [5-10]

Zdieľaj tento príspevok