Kaleničenko získal piaty deblový titul v kariére na okruhu ITF

danylo-titul

Člen LOVE 4 TENNIS Academy Danylo Kaleničenko (21) pridal piaty titul vo štvorhre na desaťtisícovom turnaji Kirschbaum International v nemeckom Kaarste. Vybojoval si ho po boku Nemca Denisa Kaprica.

Danylo Kaleničenko, zverenec Jána Stančíka, hral na prvom turnaji v novej sezóne 2016. Po úspešnej trojkolovej kvalifikácii vo dvojhre postúpil do hlavnej súťaže, kde v prvom kole vyradil kolegu z akadémie Filipa Horanského. Potom nestačil na domáceho Altmaiera, keď mu zápas unikol po tesnej prehre v treťom sete 4:6.
Spolu s Nemcom Kapricom však vyhrali štyri deblové zápasy, pričom až v troch sa rozhodlo v supertajbrejku. Vo finále triumfovali nad rusko-poľským párom Bublik/Hurkacz 6:7(2), 6:4, 10:7. „Hralo sa mi super. Cítil som sa veľmi dobre. Všetko mi sedelo a bol to pre mňa dobrý turnaj. Už som na ceste na ďalší. V nedeľu večer už hrám v kvalifikácie turnaja v meste,“ povedal
Danylo Kaleničenko pre love4tennis.sk. Na predmetnom turnaji bude hrať aj ďalší člen akadémie Uladzimir Ignatik.
Pre Kalenichenka ide o piaty deblový titul na desaťtisícových turnajoch. Tri získal v minulom roku (2 s Oliveirom a 1 s Kekezom), jeden si vybojoval v sezóne 2013 v Rakúsku s Adrianom Partlom.