Lacko po obrate krok od hlavnej súťaže Australian Open

12.01.2017, 08:51 – MELBOURNE – Desiaty nasadený Lukáš Lacko zdolal v 2. kole kvalifikácie grandslamového Australian Open Máxima Gonzáleza z Argentíny po trojsetovej bitke 4:6, 6:2, 6:2.

Po suverénnom víťazstve nad Nemcom Jeremym Jahnom nastupoval náš tenista na kurt v pozícii favorita aj dnes. S juhoamerickým veteránom sa doposiaľ stretol iba raz – v roku 2015 uspel rovnako v Melbourne Parku v päťsetovej bitke 1. kola hlavnej súťaže.

V úvodnom sete bol Lukáš spočiatku lepším hráčom. Pri vlastnom podaní bol dôrazný a istý, zatiaľ čo o servis Argentínčana sa bojovalo. V druhej hre však nepremenil päť brejkbalov, nedotiahol ani niekoľko ďalších dobre rozohratých gemov na príjme a za stavu 4:4 pykal. González využil svoju prvú šancu na brejk. Po zmene strán bez problémov spečatil zisk setu.

Do druhého dejstva vstúpil piešťanský rodák viditeľne odhodlaný, diktoval tempo výmen a rýchlo odskočil do vedenia 3:0. Súperovi dovolil získať iba tri fiftíny. Náskok si v ďalšom priebehu skúsene strážil, nečelil žiadnemu brejkbalu a za stavu 5:2 sa po druhý raz presadil na riterne. Zásluhou agresívnej hry od základnej čiary si pri treťom setbale vynútil chybu Juhoameričana.

Na začiatku rozhodujúcej časti mal argentínsky antukár brejkbal. Slovenský favorit ho rázne zmietol zo stola priamym bodom z podania. Sám vzápätí uspel na riterne, no výhodu okamžite stratil. Nemuselo ho to mrzieť, na kurte mal prevahu a po piatich gemoch viedol 4:1. Koncovka patrila Lackovi. V ôsmom geme si vypracoval dva mečbaly na príjme a hneď ten prvý zásluhou výborného riternu pod nohy súpera premenil.

Slovenský daviscupový reprezentant po zápase uviedol: „Po nevyužitých šanciach na začiatku prvého setu a počas viacerých gemov na príjme, keď som mal príležitosti na brejk sa 9. hra otočila proti mne. Aj vďaka smolnému rozpadnutiu tenisky pri dobiehanom forhende práve v tom geme som dostal brejk. Stále som však cítil, že ak budem aktívny a pridám par poctivých agresívnych lôpt na riterne, tak dokážem zápas otočiť a presne to sa mi aj podarilo. Postupom zápasu sa mi darila agresívna hra stále častejšie a na konci som ho prevýšil vo všetkých smeroch.“

Vo finále kvalifikácie si zverenec Filipa Havaja v akadémii Love 4 Tennis zmeria sily s osemnástym nasadeným Američanom Denisom Kudlom. Zápas sa odohrá v noci z piatka na sobotu.