Vladimir Kurek – ITF 633

Vladimir Kurek

itfstz

 

 

 

 

Prečo tenis?
Tenis som začal hrať v ôsmich rokoch. Dostal som sa k nemu vďaka futbalu, pretože keď som bol mladší, venoval som sa mu. Futbalové ihrisko bolo vedľa tenisových kurtov a rodičom som povedal, že si to chcem vyskúšať. Skúsil som ho a hrám ho doteraz. Chytilo ma to viac, pretože kolektívny šport ma až tak nebavil. Tenis si ma získal, lebo je to individuálny šport.
Prvý úspech
Na turnaje som začal chodiť s rodičmi. Neustále ma podporovali vrátane mojej ďalšej rodiny. Začínal som na najmenších turnajoch HTO (Hľadáme tenisových olympionikov),  na ktorých hrajú deti do 9 rokov. Potom som pokračoval u mladších žiakov a starších. U starších žiakov som sa dostal do reprezentácie. Teraz som medzi dorastencami.
Vyhral som majstrovstvá Slovenska - zimné aj letné vo štvorhre. Vyhral som aj majstrovstvá stredoslovenského regiónu - dorastencov aj mužov. Zúčastnil som sa so slovenskou reprezentáciou ME v Španielsku na Malorke a v Turecku. S tenisom som bol už  aj v Belgicku a na Ukrajine.

Aký som?
Na kurte som skôr nervóznejší. Záleží to však aj od toho, aký hrám zápas, či je dôležitejší, lebo vtedy sa snažím viac koncentrovať. Ale fakt, dakedy mám také nervy... Niekedy praštím aj raketou. Napríklad, keď je zhoda a ja dám dvojchybu.
Tenis ma baví, lebo napríklad nemusím byť doma. Rimavská Sobota, odkiaľ pochádzam, je malé mesto. Poflakovať sa vonku, to nie, takto mám aspoň zážitky a vidím svet. Chcel by som zlepšiť forhend, potom aj voleje. Snažím sa byť agresívnejší. Pracujeme na psychike, aby bola dobrá, aby som bol na kurte pokojnejší a  lepšie sa rozhodoval.
Prečo LOVE 4 TENNIS?
K Erikovi Csarnakovicsovi chodím na dva týždne v mesiaci, týždeň som doma v Rimavskej Sobote. Do klubu TC EMPIRE Trnava zájdem asi dvakrát do týždňa. V Bratislave v L4T  je dobre, všetko je tam super. Majú super sparingy, tréningy aj trénerov. Chodím aj na masáže, absolvujem kondičné cvičenia, strečingy a jógu.
Vzdelanie
Mám individuálne štúdium na strednej škole - Obchodná akadémia v Rimavskej Sobote a som v druhom ročníku. Chodí  tam len na preskúšanie, niekedy sa tam neobjavím aj tri týždne. Potom prídem na týždeň, napíšem si desať písomiek a idem naspäť do Bratislavy. Nebaví ma to tam veľmi, ale keď už niečo študovať, tak potom jazyky. Angličtina sa mi zíde v tenise. Chcem sa sústrediť na tenis a keby to nevyšlo, na vysokej škole by som chcel študovať v zahraničí.
Hlavný tréner L4T Erik Csarnakovics o Vladovi Kurekovi (VIDEO)
„Vlado Kurek je pre nás budúcnosťou akadémie. Predstavuje istý smer, kam by sme sa mali uberať.  Mohol by byť ďalším majstrom Slovenska, ktorého vychováme.  Má veľmi zvláštnu hru, lebo sa to nedá vnímať tak, že by bol útočný, ale nie je ani obranár.  Hrá veľmi zaujímavo. Je veľmi bojovný a pracovitý, čo je teraz najdôležitejšou vlastnosťou, ktorú hľadáme u budúceho šampióna, reprezentanta Slovenska . Je to potrebné k tomu, aby sa dali dosahovať v modernom tenise nejaké výsledky. Má niektoré technické nedostatky, ktoré má však každý mladý hráč a s jeho pilnosťou sa to podarí odstrániť. Už v lete 2014 by mohol podávať kvalitné výkony na úrovni kvalifikácií desaťtisícových mužských turnajov. Myslím si, že na budúci rok by mohol ešte hraťaj turnaje ITF do 18 rokov. Nastavíme to tak, aby bojoval o miesta v kombinovanom juniorskom rebríčku ITF, aby sa dostával na juniorské grandslamové turnaje aspoň do kvalifikácií.“

Úspechy v sezóne 2015

Úspechy v sezóne 2014

https://www.youtube.com/watch?v=Tm_t2dY4f_s